Pravidlá správania Poradňa Všetko o moto Preteky Debata mimo misu Články Fotogalérie Trate Videá Quad / štvorkolky Sleduj témy

Pridané: 06.11.2007 16:32
Tohtoročná sezóna sa niesla v znamení veľkých očakávaní. V Slovenskom pohári v motocrosse postúpil do triedy MX1 Milan Raffaj, v triede C-open sme mali tiež niekoľko želiezok v ohni (Michal Hlavatý, Marián Rišáni, Leoš Frieb) a taktiež sme zaznamenali prvý ročník Stredoslovenského pohára.

Pri pohľade na celkové výsledky nám najväčšiu radosť urobil Milan Raffaj (Suzuki 450), ktorý spolu s jeho mechanikom Richardom Debnárom vybojovali krásne šieste miesto. (v štartovom poli je registrovaných 30 jazdcov - poz.red.) O tomto že je to pekný výsledok hovorí aj fakt, že tento pretekár jeden závod pre zranenie neštartoval (jeho umiestnenie by bolo ešte lepšie poz.red.). Po prvý krát sa v tomto roku zúčastňoval aj Medzinárodných majstrovstiev SR (MM SR) , kde za účasti jazdcov z Česka, Maďarska, Poľska a SR skončil z celkového počtu 45 jazdcov na 12 mieste. Tejto triedy sa sporadicky (ako mu to čas dovolil) zúčastňoval aj Jaroslav Katriňák (KTM 450), ktorý aj napriek tomu, že absolvoval iba dva preteky (celkovo ich bolo sedem) skončil V Slovenskom pohári na 9 mieste .

V "druhej lige" ako sa zvykne nazývať trieda C-open sme veľké šance mali v podobe Michala Hlavatého (Honda 450), ktorý minulý rok skončil na 5. mieste a keďže prví traja postúpili do "1. ligy" teda do MX1, verili sme v dobré umiestenie tohto pretekára. Bohužiaľ Michal sa v prvom závode na trati v Šenkviciach zranil a tento úraz ho odstavil na 4 mesiace. Do súbojov sa zapojil v polovici sezóny a v konečnom hodnotení skončil na 14. mieste. Hneď za ním skončil aj ďalší jazdec z Turca - Marián Rišáni (Honda 450) a na 19. mieste sa umiestnil Leopold Frieb (Suzuki 450).

V prvom skúšobnom ročníku Stredoslovenského pohára v motocrosse sa okrem týchto jazdcov ukázal vo výbornom svetle aj Juraj Chyľa (Honda 125), ktorý triedu Hobby vyhral pred Michalom Hlavatým.Tohtoročný Stredoslovenský pohár pozostával z 3 podujatí (Nižná, Sučany, Žilina). Preteky Stredoslovenského pohára svojou koncepciou a zámerom majú za úlohu nájsť a podporiť nových jazdcov (triedy začiatočníci, hobby, deti do 65 ccm a 85 ccm, SuperOpen). Tento zámer sa im určite podarilo splniť, veď napr. v Sučanoch štartovalo prevažne v začiatočníckych triedach spolu 96 jazdcov. O tom, že tento šport sa teší veľkému záujmu ukazuje aj fakt, že na tieto preteky sa pri 4 stupňoch Celzia prišla v priebehu dňa pozrieť aj zhruba tisícka divákov.

Aj v budúcom roku organizátori plánujú s týmito pretekmi pokračovať a rozšíriť tento seriál o ďalšie minimálne 2 preteky.Veríme že sa im to podarí a na motocrossové súboje tým prilákajú početnú divácku kulisu.